BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább száguldott az OTP

2007. november 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerdai jelentős erősödést hozó amerikai tőzsdenap után a Budapesti Értéktőzsdén ismét a vevők vették kezükbe az irányítást, a BUX - annak ellenére hogy a főbb nyugat-európai részvénypiacokon nem uralkodott felhőtlen optimizmus - megállíthatatlanul emelkedett, a záráskor feljegyzett 25 466 pont 3,2 százalékos erősödést jelentett. Ezzel a teljesítménnyel a mutató két kereskedési nap alatt közel egyévnyi DKJ-hozamnak megfelelő mértékben ment föl.
A vezető részvények közül mind a forgalom, mind az erősödés mértékét tekintve kiemelkedett az OTP, a bankrészvény piacán 37 milliárd forintos kötési összértéket regisztráltak, árfolyama pedig töretlenül emelkedett. A szerdán még 7600 forint közelében is megforduló részvény csütörtökön napi maximumához közel, 8478 forinton zárt, ami egy nap alatt hat, míg két nap alatt több mint 10 százalékos felértékelődésnek felelt meg. A másik három blue chip ha nem is ilyen mértékben, de ugyancsak erősödött, a Mol 1,7 százalékkal, 24 400 forintra, a Magyar Telekom 1,9 százalékkal, 903 forintra, a Richter pedig 2,9 százalékkal, 38 700 forintra javult.
A kisebb részvények között is szép számmal akadtak jelentősen dráguló papírok, a Genesis például - a nap nyertese címet is elhódítva - 14,5 százalékkal, 1980 forintra javított, de nem panaszkodhattak a Pannon-Flax tulajdonosai sem, befektetésük több mint 11 százalékkal lett értékesebb. A pozitív hangulatban a részvények többsége emelkedett, a néhány kivétel egyike volt a Phylaxia, árfolyama 7,4 százalékkal süllyedt. Nem fogadták kitörő örömmel a piaci szereplők az AAA Auto gyorsjelentését, a terjeszkedés miatt jelentős forgalomnövekedésről és a nettó profit visszaeséséről beszámoló cég részvénye 1,1 százalékkal, 435 forintra gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet