A bankközi devizapiacon is érezteti hatását a részvénypiaci esés, a feltörekvő részvénypiacokkal párhuzamosan gyengülnek térségünk valutái is. Az euró 258,60-258,70 forintig emelkedett kedden, fél négykor pedig 258 forint közelében állt, szemben a hétfő esti 257,20 forinttal. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy az irány elsősorban továbbra is attól függ, hogy folytatódik-e a részvénypiaci zuhanás. Ha igen, akkor az euró árfolyama könnyen elérheti a 260 forintos szintet a következő napokban, hetekben. A hazai deviza mellett a zloty, a török líra és a dél-afrikai rand is veszített értékéből. A dollár jegyzése a hétfő esti 173,10 forinttal szemben 173,50 forinton állt délután.
A három hónapos diszkontkincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 45 milliárd forintos csomagra 83 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, amiből az ÁKK a tervnek megfelelő mértékig fogadott el. A hozamok 7,40 és 7,49 százalék között szóródtak, az átlag 7,46 százalék volt, ami 19 bázispontos hozamemelkedést jelentett a hétfői másodpiaci referenciahozamhoz képest. Az állampapírok másodlagos piacán jelentős hozamemelkedés történt, a rövid oldalon 8-13, míg éven túl 2-14 bázisponttal emelkedtek a referenciamutatók.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a lejáró 454,5 milliárd forintos mennyiséggel szemben 412,5 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,50 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 970,0 milliárdról 928,1 milliárd forintra csökkent.
