BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét nyomás alatt a bankszektor

2007. november 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Fölfelé indultak, később azonban irányt változtattak a főbb tengerentúli részvényindexek, a Dow Jones 0,4, a Nasdaq 0,7 százalékos veszteséget mutatott a kereskedés félidejében. A hangulat megromlásáért ismét csak a hitelpiaci félelmek felerősödése tehető felelőssé, miután a Goldman Sachs bejelentette, hogy számításai szerint az HSBC újabb 12 milliárd dolláros veszteséget lesz kénytelen elkönyvelni a másodlagos jelzálogpiaci eszközök értékvesztése miatt. A hírek hatására a bankok és a brókercégek árfolyama meredeken esett, a Citigroup például több mint két százalékkal gyengült lapzártánkig, a Merrill Lynch és a JPMorgan is közel két százalékkal lett olcsóbb.
Ennél is nagyobb veszteséget szenvedett el a Fannie Mae és a Freddie Mac, miután a UBS kedvezőtlenül nyilatkozott a két legnagyobb jelzálog-finanszírozó profitkilátásairól, valamint csaknem harmadára csökkentette a rájuk vonatkozó célárát. Szembe ment a trenddel az Apple, a részvény másfél százalékkal javult, köszönhetően a Goldman Sachs vételi ajánlásának.
A délelőtt folyamán a pozitív tartományban jártak a főbb nyugat-európai részvényindexek, a hamar elromló amerikai hangulat azonban a mélybe húzta az öreg kontinens mutatóit is: a DAX 0,6, a CAC 1,1, az FTSE-100 pedig 1,3 százalékkal süllyedt. Jelentős esést voltak kénytelenek elszenvedni az HSBC befektetői, a bank a föntebb említett jelentős veszteségek miatt több mint két százalékkal esett. A negatív szektorhangulatban jelentősen gyengült a Barclays és az Unicredit is. Több mint negyedével drágult ugyanakkor a Northern Rock, miután a befektetők megismerhették a bajba jutott bank felvásárlásáért folyó harcban legesélyesebb kérő ajánlatának részleteit.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet