BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

PannErgy: műanyag-iparból alternatív energia

2007. november 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új néven folytatja tovább a Pannonplast. A cég pénteki rendkívüli közgyűlésén a menedzsment bejelentette: saját hatáskörben úgy döntött, hogy a cég a Pannonplast Műanyagipari Nyrt. helyett - az első hallásra igen furcsán hangzó - PannErgy Nyrt. néven folytatja működését. A tájékoztatás mellett a tulajdonosok új részvényopciós programról is döntöttek, az elfogadott javaslat szerint maximum 1,25 millió darab - ez az új névértékkel számolva az alaptőke 5,94 százalékát jelenheti - részvényre szóló keret egyenlő arányban nyílik meg a cégvezetés két tagja számára. A megbízott vezérigazgató és/vagy az igazgatótanács elnöke ezt a mennyiséget az elkövetkező három éven belül három részletben hívhatja le.
Az első, legfeljebb 410 ezer darabos csomag felbontására akkor lesz lehetőség, ha a részvények tőzsdei záróára legalább 15 százalékkal meghaladja az opciós árat, a megnyílást megelőző 180 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagárát. Ez utóbbi ugyanakkor 1675 forintnál nem lehet kevesebb. A következő, ugyanekkora csomag lehívására már 30 százalékos drágulás esetén lesz lehetőség, míg a fennmaradó 430 ezer darabot akkor lehet majd lehívni, ha a tőzsdei záróár legalább 45 százalékkal haladja meg a lehívási árat. A múlt heti tőzsdei ötödölés előtt még 100 forint névértékű Pannonplast-részvények október elején érték el a legmagasabb, 9800 forintos értéket - ami most 1960 forintnak felel meg -, a tőzsdei záróár mindenesetre 1547 forint volt a múlt héten, ami azt jelenti, keményen kell még dolgoznia a menedzsmentnek ahhoz, hogy a geotermikus energetikára átnyergelő társaság kurzusa elérje a szükséges szintet.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet