Erőteljes forintgyengüléssel indult a pénteki nap, az euró jegyzése reggel 258 forint közelében is járt, szemben a csütörtök esti 256,30 forint körüli árfolyammal. Később korrigált, de a 257,20 forintos késő délutáni kurzus még így is jelentős forintgyengülést takar. Az ING devizakereskedője elmondta, hogy a közeljövőben volatilisebb kereskedésre és inkább gyengülő forintra számít. A dollár már-már töretlennek tűnő gyengülő trendje ezalatt ha csupán átmenetileg is, de megtört, az euróhoz mért jegyzése megközelítette a lélektani 1,5000-et, majd egészen 1,4800-ig korrigált délutánig. A szakember elmondta, hogy különösebb oka nem volt a látványos fordulatnak, leginkább profitrealizálásra lehet gondolni. Mindez forintban 173,600-as kurzusnak felelt meg, ami a csütörtök esti állapothoz képest enyhe dollárerősödést jelent. A likviditás egyébiránt alacsonyabb volt a megszokottnál, mivel a japánok szünnapot tartottak, a tengerentúli befektetők pedig csupán félnapos kereskedésre készültek a részvénypiacokon.
Az állampapírok másodlagos piacán a stagnáló 12 hónapos benchmark kivételével emelkedtek a referenciahozamok, a rövid oldalon 2-5, míg éven túl 1-5 bázisponttal mentek föl a mutatók.
