BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Padlót fogott a dollár

2007. november 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyengült a forint kedden a bankközi devizapiacon, az euró jegyzése 255,50-ig emelkedett, majd a nap folyamán 255 forint körül ingadozott. A régiós devizák ugyancsak gyengültek, ami elsősorban a nemzetközi hangulat változásával volt indokolható, az éjszaka folyamán ugyanis szárnyra kapott egy pletyka, miszerint a Fed soron kívül csökkenti a kamatot. Mindezek nyomán újra padlót fogott a dollár, az euróval szembeni árfolyama 1,4800-ig emelkedett, forintban kifejezett jegyzése pedig 172,20-ig süllyedt a hétfő esti 173,50 után.
A három hónapos diszkont- kincstárjegyek aukcióján a meghirdetett 30 milliárd forintnyi csomagra 145 milliárd forintnyi ajánlat érkezett, a jelentős keresletet látva az ÁKK 10 milliárddal megemelte az elfogadott mennyiséget. A hozamok 7,32 és 7,38 százalék között szóródtak, a 7,36 százalékos átlag hat bázisponttal haladta meg a hétfői másodpiaci referenciahozamot. Az állampapírok másodlagos piacán kisebb hozammozgások történtek, a stagnáló három hónapos és az egy bázisponttal mérséklődő öt- illetve 15 éves benchmark mellett 1-5 bázisponttal emelkedtek a hozamok.
A kéthetes jegybanki kötvények aukcióján a 390,6 milliárd forintos lejáró mennyiséggel szemben 515,5 milliárd forint értékű instrumentum megvételére nyújtottak be igényt a hitelintézetek a 7,50 százalékos alapkamat mellett. Az értékesítés nyomán a kéthetes MNB-kötvények állománya az egy héttel korábbi 845,1 milliárdról 970,0 milliárd forintra emelkedik.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet