BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar telket is megvette a Genesis

2007. november 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt egy hónapban közel 25 százalékkal esett a Genesis Energy részvényeinek árfolyama. Az általános negatív tőkepiaci hangulat mellett ez feltehetően annak is betudható, hogy a befektetők hiányolták a napelemgyár-építésekkel kapcsolatos konkrét híreket. Rényi Gábor vezérigazgató lapunknak elmondta, hogy javában zajlik a munka, a beruházások megkezdődtek, a spanyol után a magyar beruházáshoz szükséges telket is megvették és már az építési engedélykérelmeket is beadták.
A projektek befejezéséhez szükséges pénz biztosítására viszont befektetőket keresnek. Mint mondta, a cégnek 114 millió eurónyi befektetői tőkére van szükség a projektekhez, amiből 20 millió euróval rendelkezik maga a társaság, a különbséget pedig új invesztor(ok) bevonásával biztosítaná. A forrásbevonás a tervezett zártkörű részvénykibocsátással valósulna meg, tehát addig, amíg nincs jelölt, egyelőre nem terveznek tőkeemelést sem.
A cég maga viszont pénzt pumpál a leányvállalataiba, bejelentése szerint egyenként mintegy 6 millió euróval emeli meg alaptőkéjüket. Emellett a harmadik tervezett helyszín, Szingapúr esetében is döntött arról, hogy megveszi a kiválasztott partner, az STP Technologies Pte. többségi részesedését.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet