BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélyben a Telekom-osztalék?

2007. november 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős anyagi terhet róna a Magyar Telekomra, ha a társaság a jelenleg folyó privatizációs pályázat győzteseként megvásárolná a Telekom Slovenijét. A csütörtöki gyorsjelentést követő elemzői konferencián a KBC elemzőjének a cégvezetés maga is úgy nyilatkozott, hogy ebben az esetben 40 százalék fölé emelkedne az eladósodottság mértéke. A KBC pénteken megjelent szakértői kommentárja szerint számítások alapján ez utóbbi még akkor is 45 százalékot tenne ki, ha jövőre nem fizetne osztalékot a cég. Emiatt kétséges, akar-e nyerni a privatizációs pályázaton a Magyar Telekom, hiszen mivel a vételár igen komolyan esik latba, az elbírálásnál igen jelentős összeget kellene ajánlania - írta a portfolio.hu.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet