Jelentős anyagi terhet róna a Magyar Telekomra, ha a társaság a jelenleg folyó privatizációs pályázat győzteseként megvásárolná a Telekom Slovenijét. A csütörtöki gyorsjelentést követő elemzői konferencián a KBC elemzőjének a cégvezetés maga is úgy nyilatkozott, hogy ebben az esetben 40 százalék fölé emelkedne az eladósodottság mértéke. A KBC pénteken megjelent szakértői kommentárja szerint számítások alapján ez utóbbi még akkor is 45 százalékot tenne ki, ha jövőre nem fizetne osztalékot a cég. Emiatt kétséges, akar-e nyerni a privatizációs pályázaton a Magyar Telekom, hiszen mivel a vételár igen komolyan esik latba, az elbírálásnál igen jelentős összeget kellene ajánlania - írta a portfolio.hu.
