A Mol szerint évente több milliárd forinttól esne el, ha megvalósulna a Mol-OMV frigy. Egy pénteki bécsi háttérbeszélgetésen a Mol vezetői úgy nyilatkoztak, hogy egy esetleges fúzió akár 200-250 millió forinttal is csökkentené az üzemi eredményt, mert a versenyjogi szabályozás miatt a finomítói kapacitások egy részét, valamint számos benzinkutat is értékesíteni kellene. Ez pedig szerintük a Mol értékének, emiatt részvényárfolyamának a csökkenéséhez vezetne. A magyar társaság szerint az OMV-nek inkább el kellene adnia a Molban lévő több mint 20 százalékos részesedését, és más célpontok után kellene néznie.
