BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdoktól esne el a Mol az egyesüléssel?

2007. november 11. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol szerint évente több milliárd forinttól esne el, ha megvalósulna a Mol-OMV frigy. Egy pénteki bécsi háttérbeszélgetésen a Mol vezetői úgy nyilatkoztak, hogy egy esetleges fúzió akár 200-250 millió forinttal is csökkentené az üzemi eredményt, mert a versenyjogi szabályozás miatt a finomítói kapacitások egy részét, valamint számos benzinkutat is értékesíteni kellene. Ez pedig szerintük a Mol értékének, emiatt részvényárfolyamának a csökkenéséhez vezetne. A magyar társaság szerint az OMV-nek inkább el kellene adnia a Molban lévő több mint 20 százalékos részesedését, és más célpontok után kellene néznie.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet