BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Költözés csökkentette a Park profitját

2007. november 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén feltehetően nem sikerül hoznia a terveket a Graphisoft Parknak, a cég tegnap megjelent gyorsjelentésében a menedzsment jelezte, hogy a korábbi 1,5 millió euró helyett idénre már csak 1,3-1,4 milliós eredményt vár. A piacot persze mindez nem lepte meg, a tavalyi tőzsdei bevezetést lebonyolító Concorde - egyetlen elemzőként csupán ő követi aktívan a céget - várakozásainak ugyanis megfeleltek a háromnegyed éves számok: a 3,9 millió eurós bevétel és az 1 millió eurós adózott eredmény. A brókercég így nem is módosított 1670 forintos 12 havi célárfolyamán és a felhalmozásra vonatkozó ajánlásán, és azon sem, hogy jövő év végére 1855 forint lehet az egy részvényre jutó nettó eszközérték.
A menedzsment szerint az idei évre vonatkozó 5,5 millió eurós árbevétel várhatóan teljesül, az eredmény visszaesése mögött pedig elsősorban az egyik bérlő, a Microsoft másik épületbe való átköltözése húzódik meg. A régi épületet ugyanis felújítják, és az csak januártól fogad majd új bérlőket. Az utóbbinak is köszönhetően azonban 2008-ban már 6-6,5 millió euró árbevételre lehet számítani, ami ráadásul 2009-ben jelentősen megugorhat. A jelenlegi mintegy 33 ezer négyzetméter mellé ugyanis akkor már bérbe adható lesz egy újabb épület, amely további 12 ezer négyzetméter kiadható irodát és labort jelent. A jövő évi üzleti tervet egyébként az év végéig dolgozza ki a cégvezetés, így akkorra kiderül, hogy az első félév végén közölt 2 millió eurós nettóprofit-várakozás tartható-e.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet