- A most megszavazott tőkeemelést miért zárt körben tervezi végrehajtani a társaság?
- Az elsődleges ok, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytatunk egy kockázati tőkebefektetővel, aki komoly fantáziát lát a társaságban. Az ő kérése volt az esetleges tőkebevonás ilyen formája. A részvényesek elsőbbségi jogának biztosítása miatt ezzel a formával természetesen a régi tulajdonosok érdekei sem sérülnek, hiszen ők is részt vehetnek a kibocsátásban. Terveink szerint tavasszal nyilvános jegyzést is szervez majd a társaság, ezzel már az lesz a célunk, hogy a közkézhányad is érdemben nőjön.
- A kibocsátási árfolyam elég tág határok között mozog, várhatóan a sáv melyik széléhez lesz közelebb?
- Több tőkeemelésre is lehetőséget kaptunk a közgyűlésen, de az első kibocsátás várhatóan a névérték 300 százalékán fog megtörténni.
- A közgyűlésen többször is elhangzott észrevételként, hogy a társaság a pénzügyi problémákról, illetve egy felszámolási kérelemről nem tett bejelentést.
- A TvNetWork, bár még fiatal tőzsdei társaság, mindig is ügyelt a transzparenciára. A cég ellen ugyan érkezett felszámolási eljárásra vonatkozó kérelem, de felszámolás nem indult soha. A törvényi előírások szerint az elmúlt időszakban nem történt olyan esemény, amelyről rendkívüli közleményben kellett volna tájékoztatni a részvényeseket. A sajtóban megjelent pénzügyi problémákra vonatkozó híreket magam is többször kommentáltam, soha nem zárkóztam el a nyilatkozatok elől. E kérdéskörben ráadásul a BÉT és a PSZÁF véleményét is kikértük, amelyek szintén nem utaltak arra, hogy rendkívüli közleményt kéne kiadnunk.
- Az esetleges problémák ellenére a tőzsdén pénteken új éves csúcson, 276 forinton zárt a részvényárfolyam. Ön szerint a mennyit érnek a papírok?
- Véleményem szerint bármilyen komoly szakmai befektetőnek 450 forintos részvényenkénti árfolyamon is megérné megvásárolni a társaságot. Sőt, ha cégben lévő értéket, az eszközöket és hálózatokat számolom, akkor ezek értékesítése esetén a hiteleket is visszafizetve 7-8 milliárd forint készpénz maradna a TvNetWorkben.
