BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma debütál a Plaza Centers

2007. október 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken indul a kereskedés a Varsói Értéktőzsdén (WSE) a Magyarországon is jelentős piaci szereplőnek számító Plaza Centers NV ingatlanfejlesztő cég részvényeivel. A hollandiai bejegyzésű társaság az egyik legjelentősebb bevásárló- és szórakoztatóközpont-fejlesztő a kelet-közép-európai régióban, számos projekttel rendelkezik Lengyelországban, Romániában és Magyarországon is. A papírokat a lengyel börze mellett a londoni tőzsdére is belistázzák majd.
A Varsói Értéktőzsdén ez lesz az idén a hetedik IPO (nyilvános új kibocsátás), miközben már közel 20 részvénnyel bővült ebben az esztendőben az értékpapírlista. A közeljövőben ráadásul további ingatlanfejlesztő cégek megjelenése várható, nemrég az Atlas Estates és XXI. Century jelezte ilyen irányú szándékát. Ezzel pedig egyelőre eldőlni látszik, hogy a régiós tőzsdék közül az ingatlanos cégek Lengyelországot választják, nem véletlen, hogy a WSE júniustól szektorindexet indított, WIG-Developers néven. Az idei ingatlanpiaci IPO-k közül itt valósultak meg a legnagyobb volumenű üzletek, összértékük 2007-ben 14,2 milliárd zlotyt tett ki, ebből közel 11 milliárddal részesedik az osztrák Immoeast.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet