BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovén lehet az új MTelekom-leány

2007. október 16. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A várakozásoknak megfelelően jelentős számú, összesen 12 ajánlat érkezett a Telekom Slovenije 49,13 százalékos állami kézben lévő csomagjára kiírt pályázatra a hétfői határidőig. Az egyelőre nem kötelező érvényű pályázatot benyújtók között a Magyar Telekom is szerepel, de rajta kívül többek között arab, brit, horvát, német szakmai és pénzügyi befektetők is érdeklődnek a távközlési cég iránt. A tervek szerint a privatizációs bizottság még ebben a hónapban kiválasztja azokat, akik decemberig kidolgozzák majd a kötelező érvényű ajánlataikat, így az ügylet lezárására legkésőbb január elejéig sor kerül majd.
A kiírás szerint a pakettet egy vagy két részletben lehet megvásárolni: előbbi esetén először 35,13 százalékot, majd három évvel később a maradék 14 százalékot kapná meg a vevő. A tranzakció után egyébként az államnak még mindig lenne egy 25 százalék plusz egy részvényt megtestesítő csomagja. A Telekom Slovenije egy tavalyi részleges magánosításnak köszönhetően már a tőzsdén van, piaci kapitalizációja eléri a 3,2 milliárd eurót.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet