BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdemes venni a TVK-ból

2007. október 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nagytulajdonosok mellett is van élet, ezt bizonyítja, hogy a Mol és leányvállalata, a Slovnaft által együttesen 94,86 százalékban tulajdonolt TVK részvényeinek árfolyama tegnap több mint 5 százalékot emelkedett 364 millió forintos forgalom mellett. A szárnyalás után 8135 forinton megállapodott kurzus - a napi legmagasabb jegyzés ennél több mint 200 forinttal feljebb volt - mögött nem kiszorítási vagy kivezetési hírek álltak, hanem az, hogy a Concorde által közzétett elemzés 9 ezer forintos 12 hónapos célárfolyam mellett tartásról felhalmozásra minősítette a papírokat. A brókercég várakozásai szerint a harmadik negyedévben a TVK árbevétele az árak növekedésének és a termelés felfutásának köszönhetően 20 százalékkal nő.
Az elemzés szerint a polimerek iránti növekvő kereslet, az ebből származó áremelkedés és a devizapiaci folyamatok egyaránt segítették az eredmények javulását. A dollár euróval szembeni gyengülése pedig azért jó hír a TVK-nak, mert amíg a polimerek ellenértékét euróban számolják el, addig a nyersanyagokért dollárban kell fizetni.
A harmadik negyedéves EBITDA értéke 15 milliárd forint körül alakul, ami több mint kétszerese a bázisidőszakinak. Az éves számokat tekintve idén az EBITDA 60 százalékkal is emelkedhet az előző évhez képest, a nettó profit pedig csaknem megduplázódhat. Ebben az esetben az egy részvényre jutó eredmény 1350 forint körül fog alakulni. A polimerek árának várható csökkenése és a tartósan magas alapanyagárak miatt a petrolkémiai marginok jövőbeli csökkenésére számít a brókercég. Az euró dollárral szembeni esetleges további erősödése ezt részben ellensúlyozhatná, ahogy ez az idén is történt.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet