BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzt szerezne a TvNetWork a piacról

2007. szeptember 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tőkeemelésre szeretne felhatalmazást kapni a TvNetWork. A menedzsment október 29-ére rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelynek első napirendi pontja a zártkörű részvénykibocsátásról szóló döntés lesz. A tervek szerint az igazgatóság 2007. november 1. és 2010. december 31. között évente a mindenkori jegyzett tőke 40 százalékáig dobhatna piacra a részvényekből.
A tulajdonosok alapszabály-módosításokról is döntenek és felvilágosítást kapnak a társaság működéséről is. Az utóbbi ezúttal szintén érdekes lehet, hiszen a TvNetWork az elmúlt időszakban komoly fizetési problémákkal küszködött (Napi, 2007. augusztus 29.). Nemes Attila, a cég gazdasági igazgatója - egyben nagytulajdonosa - szerint az anyagi természetű problémák oka, hogy a korábban végrehajtott beruházásokat úgy tervezték be, hogy forrásukat tőkeemelés formájában biztosítják. Ez utóbbira azonban eddig nem került sor.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet