Jelentősen túljegyezték a használtautó-kereskedelemben érdekelt AAA Auto részvényeit a pénteken zárult kibocsátás során. A kibocsátási árként meghatározott 2 eurós árfolyam mintegy 10 százalékkal alacsonyabb, mint az előzetes maximumként megszabott 2,25 euró. A Napi Gazdaság információi szerint a számottevő túljegyzés miatt sem a magán-, sem az intézményi befektetők nem kapják meg az általuk lejegyzett teljes mennyiséget, de az allokáció során a kisbefektetőknek kedveztek, náluk jóval magasabb, mintegy 95 százalékos lesz a kielégítési arány. Ez feltehetően nem véletlen, hiszen így jó esély van arra, hogy az intézményi befektetők a hiányzó mennyiséget a tőzsdén veszik majd meg.
A magyar befektetők esetében az elszámolás alapja a forint, amelyet a K&H Bank mai nap érvényes lakossági árfolyamán váltanak majd át. A tőzsdei kereskedés Budapesten és Prágában párhuzamosan szerdán indul, mától viszont a cseheknél már feltételesen kereskednek az AAA Auto-papírokkal.
