Bár hivatalos tájékoztatást a nyilvános kibocsátásról csak a jegyzés zárását követően, pénteken délután ad majd az AAA Auto, de annyit már most is lehet tudni, hogy a befektetői érdeklődés meghaladja az előzetes várakozásokat. Az intézményi befektetők kedvét nem vette el a 0,1 eurós névértékű részvényekre meghatározott 2,25 eurós maximális kibocsátási árfolyam, így a menedzsment a tervezett Bécs, Budapest, Prága, Varsó és London mellett egy frankfurti roadshow-val is bővítette a programot.
A Napi Gazdaság által az intézményi befektetők körében végzett nem reprezentatív körkérdés szerint a használtautó-kereskedelemben kifejezetten újszerű üzleti modell csökkenti az iparágra jellemző bizonytalanságot, ugyanis itt az autók nem bizományban, hanem saját tulajdonban vannak, akárcsak az ingatlanok. Így pedig tényleges vagyon van a részvények mögött.
Jelentősek a régiós növekedési kilátások is, amit az eddigi eredmények dinamikus növekedése szintén alátámaszt.
Persze vannak kockázatok is: az egyik ilyen a likviditás, a másik pedig a részvények ára. A prágai és a budapesti értéktőzsde forgalma önmagában nem biztosítja ugyanis a likviditást, ráadásul az alaptőke 70 százaléka továbbra is egy kézben, a fő tulajdonosnál marad. A legtöbben a maximális árfolyamot is magasnak tartják, inkább a két euró körüli értéket ítélik reálisnak. A társaság szerint egyébként a 2007-es P/E ráta a tavalyi 16,3-es érték körül mozog. Megemlítették azt is, hogy bár ebben az évben kiugróan magas az egyszeri költségek aránya, ami a 24 telephely megnyitásával kapcsolatos, de jövőre ezek már potenciálisan profitot termelnek majd, ami javítja a P/E rátát.
