BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágának és kockázatosnak találják a Genesist

2007. szeptember 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elkövetkező években ugyan jó üzlet lesz a napelemgyártás, de a Genesis Energy jelenlegi árazása és az elérhető információk egyelőre nagyon is komoly óvatosságra intenek - véli a tegnap megjelent elemzésében a Capital Bank. A nemrég Rába- és Állami Nyomda-elemzéseket is közétett osztrák befektetési bank egyelőre tartást javasol. Az elemző a 12 hónapos célárfolyamot 9,11 euróban (2323 forint) határozta meg, míg a részvényárfolyam fair értékét 7,33 euróban (1869 forint) állapította meg. Ez ugyanakkor azt jelenti, hogy az egy év múlva várt - a jelenlegi eurójegyzéssel átszámolva - alig több mint 2300 forint feletti kurzus jóval elmarad az augusztusi tőzsdei libikóka után beállt 2600 forintos tőzsdei árfolyamtól. A Capital Bank számításai szerint - ez egyébként egybevág a Genesis üzleti tervével - érdemi eredményre értelemszerűen legkorábban a gyártás beindulása után, 2010-ben lehet számítani, ők ekkorra több mint 300 millió eurós árbevétel mellett 88 millió eurós nettó eredményt várnak. Az elemzés egyébként e dátumtól várja azt is, hogy jelentősen megnő az árfolyam, ami akár a jelenlegi három-négyszerese is lehet - ez indokolhatja, hogy eladás helyett tartást javasolnak. A részvénybefektetés ugyanakkor most jelentős kockázatokat rejt, mivel jelenleg csak keveset tudni a még el sem kezdett beruházásokról.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet