Összesen 4 millió 767 ezer darabos csökkenést jelentett be Mol-részvényei állományában a Bank of New York mint letétkezelő a Magyar Tőkepiac oldalán. A Bank of New York helyi letétkezelője, az UniCredit Bank Hungary Zrt. bejelentése szerint ügyfele - aki maga szintén letétkezelő, tehát szintén ügyfelei nevében birtokolja a részvényeket - még tavaly október 20-án tett bejelentése alapján 9 millió 839 ezer részvényt birtokolt, ami hajszál híján 10 százalékos befolyást jelentett. Az augusztus 6-i változás alapján most már csupán 5 millió 71 ezer 342 részvény van nála, ami 4,86 százalékot jelent. A Mol eközben arról tájékoztatott, hogy pénteken - két nap szünet után - újabb 85 ezer saját részvényt vásárolt a tőzsdén 26 ezer 484 forintos áron, amivel összesen már 8 millió 497 ezer 300 saját részvénye van. Hasonlóan kis tételben, de folytatta sajátrészvény-vásárlásait az OTP is, 34 ezer, 8907 forinton vásárolt darabbal 870 ezer 940 darabra növelte állományát.
