BUX 137921.68 -1,13 %
OTP 44250 -1,49 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A búzát csak veszik, veszik, veszik

2007. augusztus 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elsősorban a megnövekedett külföldi igénynek köszönhetően soha nem látott magasságba emelkedtek a búza határidős jegyzései csütörtökön a chicagói tőzsdén. Mint a Bloomberg írja, a washingtoni mezőgazdasági minisztérium (USDA) adatai szerint a tengerentúli megrendelések június 1-je óta az egy évvel korábbi időszakhoz képest 86 százalékkal növekedtek, mert a kedvezőtlen időjárás kárt tett a fő termelők, nevezetesen Ausztrália, Európa, Oroszország és Ukrajna terméseiben. A bikairányzatra magyarázattal szolgál továbbá az USDA augusztus 10-i előrejelzése, amely szerint a világpiaci készletek május 31-éig 26 évre visszamenőleg mélypontra, 114,8 millió tonnára apadhatnak.
A pillanatnyi helyzetre visszatérve a decemberi jegyzés bushelenként (36,35 liter) 6,50 centtel, illetve 0,9 százalékkal, 7,3825 dollárra szökött föl.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet