BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A devizapiacon még mindig inkább kivárni érdemes

2007. augusztus 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Devizapiaci szakértők egyelőre óvatosan nyilatkoznak arról, hogy a pénteki forinterősödés után már érdemes-e átváltani az eurót. A többség szerint korai még arról beszélni, hogy helyreállt volna a piaci bizalom, bár a Fed döntése a diszkontráta fél százalékpontos mérsékléséről egyelőre kedvezően hatott az árfolyamokra, a forint ugyanis közel 4 forintot, 257 közelébe erősödött délutánra. Ha kitart az optimizmus, akkor napokon belül elérhető a 255 forintos ellenállási szint, igaz, ugyanekkora eséllyel kerülhet ismét 262 forintba az euró - nyilatkozták lapunknak a devizakereskedők. Tartós forinterősödésre csak akkor lehet számítani, ha a nemzetközi pénz- és tőkepiacok megnyugodnak, és ismét a hazai fundamentumok kerülnek előtérbe. A múlt heti nem túl jó GDP-adat ellenére ugyanis az ország makrogazdasági helyzete alapvetően stabil. Geszti Pál, az ING Bank munkatársa szerint a Fed lépése ugyan megnöveli a likviditást, de az amerikai jelzálogpiac által felszínre hozott problémákat nem oldja meg, s azt sem lehet tudni, hogy hosszabb távon mennyire enyhíti a pénzügyi piacok likviditási gondjait. Az elkövetkező napokban szerinte így volatilis időszak következik, egy-egy hírre jókora elmozdulások lehetnek mindkét irányba.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet