BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesít az Állami Nyomda

2007. augusztus 16. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentősen nőtt az Állami Nyomda féléves eredménye, a cég 100 millióval magasabb, 6,7 milliárd forintos árbevétel mellett közel harmadával több profitot termelt. Az 522 millió forintos mérleg szerinti eredmény elsősorban a biztonsági termékek és megoldások szegmense látványos bővülésének, valamint a 30 százalékkal emelkedő – igaz, a bevétel alig 10 százalékát kitevő – exportnak volt köszönhető. Mindkettő megfelel a cég elképzeléseinek, hiszen a stratégia szerint elsősorban a magasabb hozzáadott értékű termékek irányába szeretnének elmozdulni, és 2010-re a külpiacok arányát az árbevételen belül 30-40 százalékra tornáznák fel. A gyorsjelentésben a számok mellett a cég szűkszavúan arra is utalt, hogy az igazgatóság elfogadta a menedzsment-részvényopciós program alapelveit, így megkezdődhet a pontos feltételek kidolgozása. Ez utóbbi azért lehet érdekes, mert ehhez feltehetően saját részvényekre is szükség van, ilyen pedig jelenleg nincs a Nyomda birtokában.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet