BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig veszteséges a Konzum

2007. augusztus 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi féléves mínusznál bő 40 millió forinttal sikerült jobb eredményt elérnie a pécsi Konzumnak, de a veszteség még így is 107 millió forint volt. Az idei 3,68 milliárd forintos árbevétel – ennek döntő része most is a kereskedelemből származik, csak 4 százalékot hozott az ingatlan-bérbeadás – ugyan közel 10 százalékos bővülést jelent, de ebből nem sokat sikerült eredményre konvertálni, hiszen a bruttó eredmény sor 663 millió forintja alig 3 százalékos javulást jelent. Az üzemi veszteség harmadára, 40,6 millió forintra mérséklődött, de a megugró pénzügyi veszteség miatt végül maradt a jelentős mínusz. A szűkszavú, elsősorban a táblázatokra építő gyorsjelentés annyit közölt, hogy a leányvállalatok üzemi szinten sem tudtak nyereségesen működni, az építőanyag-kereskedő társaságok eredményessége pedig romlott.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet