A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) adatai alapján a tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona júliusban elérte a 2955 milliárd forintot. Egy hónap alatt tehát 115 milliárd forintnyi friss tőke érkezett a mintegy 285 különböző alapba – hét új garantált és két új részvényalap indult, egy pedig megszűnt –, míg ez elért hozamok 15 és fél milliárd forintot tettek ki. A legtöbb pénzt, közel 70 milliárd forintot a pénzpiaci és garantált alapokban helyezték el a befektetők, de jelentős, mintegy 20 milliárd forintnyi volt a részvényalapokba történt befektetés is. Egyébként valamennyi alaptípus vagyona növekedett, az ingatlanalapokból ugyan az előző hónapokhoz hasonlóan most is folytatódott a pénzkivonás – ezúttal mintegy 400 millió forintot vontak ki a befektetők –, de ezt az elért hozam kompenzálta. Az összesített vagyon nem tartalmazza az alapok alapjaiban lévő mintegy 445 milliárd forintot, ilyen típusú befektetés 64 volt július végén.
