BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

forintnyi új befektetés júniusban

2007. augusztus 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) adatai alapján a tagok által kezelt befektetési alapok összvagyona júliusban elérte a 2955 milliárd forintot. Egy hónap alatt tehát 115 milliárd forintnyi friss tőke érkezett a mintegy 285 különböző alapba – hét új garantált és két új részvényalap indult, egy pedig megszűnt –, míg ez elért hozamok 15 és fél milliárd forintot tettek ki. A legtöbb pénzt, közel 70 milliárd forintot a pénzpiaci és garantált alapokban helyezték el a befektetők, de jelentős, mintegy 20 milliárd forintnyi volt a részvényalapokba történt befektetés is. Egyébként valamennyi alaptípus vagyona növekedett, az ingatlanalapokból ugyan az előző hónapokhoz hasonlóan most is folytatódott a pénzkivonás – ezúttal mintegy 400 millió forintot vontak ki a befektetők –, de ezt az elért hozam kompenzálta. Az összesített vagyon nem tartalmazza az alapok alapjaiban lévő mintegy 445 milliárd forintot, ilyen típusú befektetés 64 volt július végén.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet