A tavalyi mínuszos félév után jobban sikerült az Első Hazai Energia-portfólió Rt. (EHEP) első hat hónapja. A gyorsjelentés szerint a korábbi 10 milliós veszteséggel szemben most közel ugyanennyi pluszt sikerült elérni, az első hathavi mérleg szerinti eredmény 9,7 millió forint volt. Mindez annak köszönhető, hogy a cég több tőzsdén kívüli ügyletet végzett a határidős devizapiacon és az állampapírpiacon egyaránt. Az EHEP portfóliójában egyébként van MTelekom-, Mol- és Richter-részvény, némi Vitosa- és Bakonyi Erőmű-papír, valamint közel 300 millió forintnyi állampapír. A korábban pénzért megszerzett villamosenergia-kereskedelmi engedélyhez kapcsolódóan az EHEP továbbra sem végzett kereskedelmi ügyleteket.
