A Molnak köszönhetően igen jó évet zárhat idén a Budapesti Értéktőzsde. A júniusi 2100 milliárd forintos azonnali részvénypiaci forgalom után ugyanis júliusban is jelentős volumenben cseréltek gazdát az értékpapírok – különösen az olajpapír –, bár az előző hónaphoz képest kismértékben, 1860 milliárd forintra csökkent a (duplikált) érték. (Az első hét hónapban így kerekítve 10 852 milliárd forint a duplikált adat. Csak mellékesen: a tavalyi egész éves forgalom 13 ezer milliárd forint volt.) A brókercégek közül ismét visszavette az elsőséget a KBC Securities, a Mol-vételek miatt egy hónappal korábban az élre került ING most ugyanis a második helyre csúszott vissza. Az olajcég ezúttal az OTP-nek is segített, a legnagyobb hazai lakossági bank nem volt soha aktív a részvénypiacon, de mivel a Mol sajátrészvény-vásárlásait rajta keresztül is bonyolítja, sikerült bekerülnie a befektetési szolgáltatók tízes csoportjába. A piac koncentráltságát jól mutatja, hogy a teljes forgalomból az első tíz 86 százalékot birtokol, sőt 100 milliárd forint felett csak hét cég teljesített. A legtöbb kötést, mintegy 60 ezret, nem meglepő módon a legnagyobb internetes hazai brókercég, a KBC Equitas tudhatta magáénak, bár ez csak 52 milliárd forintot és a 12. helyet jelentette a ranglistán.
A derivatív piacon az egyedi részvényekre mintegy 520 milliárd forint értékben született határidős ügylet, míg a határidős BUX forgalma negyedével csökkent és 182 milliárd forintot ért el. A devizakontraktusok forgalma 515 milliárd forintot tett ki, nagyjából ugyanannyit, mint júniusban. Élénkült a határidős gabonapiac: júliusban 10,6 milliárd forint értékben születtek üzletek, szemben az előző havi 8 milliárd forinttal.
