BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2007. július 31. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kivonul a tőzsdéről az Agrimpex
Távozik a tőzsdéről a mezőgazdaságból az ingatlanhasznosítói piacra átnyergelt Agrimill-Agrimpex. A részvényesek – a cégben közvetve 99,63 százalékos tulajdonos Investor Zrt. – a tegnapi rendkívüli közgyűlésen felhatalmazták az igazgatóságot a tőzsdei kivezetéshez szükséges törlési kérelem benyújtására és az ezzel kapcsolatos további intézkedések megtételére. (Az utóbbi feltehetően a szükséges tőzsdei vételi ajánlatot jelenti.) Az elmúlt fél évben egyébként mindössze ezer papír cserélt gazdát a börzén, az átlagárfolyam 5721 forint volt, míg a csúcsot az év elején 7200 forinton érte el a papír.

Kastélyt adott el a Danubius
A Danubius eladta a Kastélykert Kulturális és Sport Kft.-t. A 43 millió forint törzstőkével rendelkező cég a büki Szapáry-kastély tulajdonosa, amelyet nem a Danubius-csoport üzemeltetett. A pénzügyi rendezés – az ügylet így a harmadik negyedévet befolyásolja – már megtörtént, a vételár ugyan nem ismert, de piaci szakértők szerint több száz millió forint lehetett a tranzakció értéke.

Érkezik az MTelekomhoz a leányok osztaléka
Osztalékfizetésről határozott a Magyar Telekom két leányvállalata. A Crnogorski Telekom közgyűlése a 2006. évi eredmény után 8,3 millió euró, mintegy 2,1 milliárd forint összegű osztalék kifizetéséről döntött. A társaságban 76,53 százalék tulajdonrésszel rendelkező Magyar Telekom mintegy 6,4 millió euró, nagyjából 1,6 milliárd forint összegű osztalékra jogosult. Pénz érkezik a távközlési céghez Macedóniából is. A Makedonski Telekomunikacii AD (MakTel) közgyűlésének határozata szerint a 2005. évi eredmény után 7,4 milliárd macedón dénárt, azaz mintegy 30,4 milliárd forintot kapnak majd a tulajdonosok. A fenti összegből a Magyar Telekom kinti leányvállalatának, a Stonebridge-nek 4,2 milliárd macedón dénár, mintegy 17,3 milliárd forint jár.

Továbbra is eladó a Pannon-Váltó kempingje
Nem fizette ki a vevő a vételárat, így továbbra is a Pannon-Váltó tulajdonában marad a szilvásváradi Hegyi Camping. A szerződést még május 21-én kötötték a felek, de az eladni kívánt cég ellenértéke mostanáig nem folyt be. A társaság egyúttal a vevő felé azt is bejelentette, hogy a szerződés felmondása mellett érvényesíti a foglalóhoz kapcsolódó jogait.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet