Több mint 30 százalékkal emelkedett júliusban a Pannonplast-részvények árfolyama, a 4800 forintos mélyponthoz képest hétfőn a 6540 forintos napi maximumon zárt a kurzus. A jelentős drágulás mögött azonban nem a cég eddigi teljesítménye állt, legalábbis a szombaton közzétett gyorsjelentés nem támasztja alá mindezt fundamentumokkal. (A pénteken bejelentett részvényötödölés, az egyik leányvállalat tőzsdére vitele vagy a megújuló energiaforrásokkal kapcsolatos, rövidesen bejelentendő vállalati stratégia feltehetően többet nyomhat a latban.)
Az előző időszakhoz képest tovább karcsúsodott a cég (többek között a Tu-Plastot is eladták), ami a 6,3 milliárd forintra olvadó árbevételen is meglátszik. Sőt az üzemi és a nettó eredményen is, előbbi mínuszos lett – igaz, a tavalyi számokat a Tu-Plast-tranzakció javította fel –, míg utóbbi 92 millió forintot tett ki az egy évvel korábbi 664 millióval szemben. A menedzsment értékelése szerint mindenesetre a mostani, kevesebb mint százmilliós profit „jelentős javulás” a bázisidőszakhoz képest, figyelembe véve a tavalyi első félévi egyszeri bevételeket és az idei első félévi egyszeri ráfordításokat. (Az utóbbiról azt is tudni lehet, hogy a félév során több mint 150 millió forintba került az új stratégia kidolgozása, valamint a Pannunionnal kapcsolatos partnerkeresés.) Most is jól hoztak – bár a korábbinál kevesebbet – a pénzügyi befektetések, az itt szereplő Synergon-csomag árfolyam-emelkedésén elszámolt 368 millió forint – részben realizált – nyereségnek köszönhetően 351 millió forintot tett ki.
A cégvezetés ugyanakkor emiatt és néhány korábban üresen álló ingatlan bérbeadása miatt kismértékben megemelte az egy részvényre jutó becsült nettó vagyon nagyságát. A tavaly készült 4500–4700 forinttal szemben már 4700–4900 forintra becsülik a cég vagyonát, igaz, a tőzsdei kurzus akkor pár száz forinttal állt a háromezres szint felett, míg most a 6500 forintot is átlépte...
