BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödöl és tőzsdére visz a Pannonplast

Nem tétlenkedik a nyári uborkaszezonban a Pannonplast menedzsmentje: átszervez, tőzsdére visz, közgyűlést hív össze, tisztújítást hajt végre és még a részvényeket is spliteli.

2007. július 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A partnerkeresési terveket föladva tőzsdére viszi a műanyag csomagolási tevékenységét a Pannonplast. A cég tavaly decemberben határozott arról, hogy az üzletágat képviselő Pannunion-csoport esetében hatékonyabb regionális stratégiát tervez megvalósítani, néhány potenciális befektetővel tárgyaltak is, de konkrétumokat eddig nem lehetett hallani. Bár a stratégiai célok deklaráltan most sem változtak, az igazgatóság pénteken nyilvánosságra hozott új elképzelése szerint a Pannunion Kft. részvénytársasággá alakul, részvényeit pedig – GKM-támogatásra pályázva – bevezetik a tőzsdére. Az utóbbi előtt azonban a leányvállalat a Pannonplasttól megvásárolja a debreceni Pannon-Effekt Kft. százszázalékos üzletrészét. Az így létrejövő vállalatcsoport már valóban megfelelő méretű lesz: konszolidált árbevétele 2008-ban meghaladhatja a 12,5 milliárd forintot, míg konszolidált EBITDA-ja az 1,6 milliárd forintot.
A cég terveiről feltehetően az augusztus 31-ére összehívott rendkívüli közgyűlésen többet is meg lehet majd tudni. Ott egyébként nem mellékesen a 100 forintos névértékű részvények 1:5 arányú felaprózásáról is döntenek majd a tulajdonosok.
A javaslatban talán az is közrejátszott, hogy a múltbeli hazai példák alapján a részvénysplit számos esetben árfolyam-emelkedéssel is járt (NAPI Gazdaság, 2007. április 13., 11. oldal), a jelenlegi 6300 forintos kurzus ugyanis önmagában nem feltétlenül indokolná az aprózást. A közgyűlés arról is szavaz majd, hogy az igazgatóság és felügyelőbizottság helyett a jövőben ötfős igazgatótanács – és ennek részeként audit bizottság – lássa majd el a korábbi feladatokat, sőt, a sajátrészvény-vásárlások során irányadó maximális vételár módosítását is tervezik (eddig ez a saját tőke 130 százaléka lehet, a tervezet szerint 300 százalékra nőhet).
Az elmúlt egy hónapban közel 25 százalékkal drágultak a részvények – pénteken már 6300 forinton zártak –, sőt a mostani hírek mellett a közeljövőben az is alapot adhat a további drágulásnak, hogy augusztus 31-én bejelentik a megújuló energiaipari elképzelésekkel kapcsolatos új stratégia közzétételének időpontját. Ezt egyébként korábban szeptemberre tervezték.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet