Továbbra is előkelő helyen állnak a magyar befektetők a Top Trader 2007-en, igaz, a verseny harmadik hetében trónfosztás történt és a mezőny is nemzetközibb lett. Amíg egy héttel ezelőtt a tízes ranglistán kilenc hazai versenyző szerepelt, mostanra az első helyen már szlovén játékos áll, utána pedig négy magyar következik.
A több mint egy tucat ország befektetői közül az élre 112 százalékos hozammal lehetett felkerülni, de dobogós helyezést ért a három hét alatt 95 és 76 százalékos hozamot realizáló Schmidt Tamás és Németh József. Az előbbi japán jen/norvég korona és új-zélandi dollár/cseh korona kereskedésével szerezte nyereségét. A hétfői jenkeresztárfolyam-korrekciókból előnyt kovácsolva long pozíciókat nyitott svéd korona/japán jen, kanadai dollár/japán jen és ausztrál dollár/japán jen devizapárok tekintetében, amely stratégia további haszonnal kecsegtetett. Emellett diverzifikálta is portfólióját, ugyanis a nagy nyereséget hozó két devizapár mellett az angol font/svájci frank, a DAX index, a svéd korona/norvég korona, valamint az angol font/norvég korona árfolyam elmozdulásából is profitált. Persze az is jó taktikának bizonyult, ha valaki mindent egy lapra tett fel. Németh József nem diverzifikálta portfólióját, jelentős profitját azzal érte el, hogy short pozíciót nyitott új-zélandi dollár/japán jen devizapárban. A keresztárfolyam masszív esését kihasználva a versenyző egyik napról a másikra 80 százalékos hozamot realizált. Bár az utolsó néhány kötés esetében nem volt ilyen szerencsés, a stop-loss megbízások alkalmazása, valamint a pozíciók méretének csökkentése révén a látványos profit jelentős részét sikerült megőriznie.
Itthon a Buda-Cash Brókerház szervezésében valós pénzzel játszott online nemzetközi kereskedési versenyben egyébként a jelentkezési határidőt március 14-éig meghosszabbították, a játék maga pedig egy év múlva, 2008. február 18-án zárul.
