BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A profik szerint most érdemes részvényt venni

2007. február 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem kell különösebben aggódnia a keddi zuhanás miatt a feltörekvő piacokon hosszú távon gondolkozó befektetőknek – nyilatkozta a Bloomberg tévének Mark Mobius, a régió egyik legismertebb alapkezelője. Véleménye szerint a kínai A-részvények kivételével a feltörekvő piaci papírok nem különösebben drágák, ezért egy jelentősebb korrekció esélye meglehetősen kicsi. Szerinte a hét eleji zuhanás ezért megfelelő vételi lehetőséget kínál, és az amerikai gazdasági kilátások miatt sem kell aggódni különösebben, mivel csekély az esélye egy recessziónak.
Hasonlóan vélekednek a UBS szakemberei is. Reinhard Cluse, a bankcsoport londoni befektetési részlegének európai feltörekvő piaci konzultánsa az MTI-nek adott nyilatkozatában elmondta: véleménye szerint technikai jellegű és nem fundamentális korrekció zajlik a feltörekvő térségben. Cluse úgy gondolja, hogy „már esedékes” technikai kiigazításról és nem a feltörekvő piaci folyamatok alapvető átértékeléséről van szó. Azt nehéz megmondani, hogy ez „még egy napig vagy még egy hétig tart majd ..., de az a véleményünk, hogy (a már végbement korrekció) vásárlási lehetőséget kínál” – fogalmazott a UBS vezető londoni elemzője.

Madarász János
Madarász János
Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet