BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Egisre is lecsapott a Capital

2007. február 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban a Mol tulajdonosaként is bemutatkozó Los Angeles-i Capital Group bejelentette, hogy öt százalék fölötti részesedéssel rendelkezik az Egisben. A gyógyszergyár utóbbi időben folyamatosan romló megítélését és a csökkenő árfolyamot vásárlásra használta föl a jó nevű amerikai alapkezelő, s tulajdonrészét 5,05 százalékra növelte, ami 393 452 részvényt jelent. Arról nem szól a bejelentés, hogy korábban mekkora Egis-részesedése volt a Capitalnak. A világ egyik legnagyobb alapkezelő-csoportja egyébként 2006 szeptemberében jelentette be, hogy öt százalékot meghaladó részesedést szerzett a Richterben is.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet