BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cáfolják a vádakat a Pannonplast vezetői

2007. február 14. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannonplast három vezetőjét és egyikük közeli hozzátartozóját büntette meg a PSZÁF a bennfentes kereskedelem tilalmáról szóló előírások megsértése miatt. A neveket nem tartalmazó határozat szerint az érintettek úgy kötöttek vételi ügyleteket, hogy tudtak az augusztus 28-án zárás után közzétett vagyonértékelés adatairól. Augusztus 29-én tízszázalékos emelkedés miatt fel kellett függeszteni a részvény kereskedését. Az érintett vezetőket a felügyelet 3-3 millió forintra, a hozzátartozót 18 millióra bírságolta.
A Pannonplast vezetői és maga a társaság is kétségbe vonja, hogy az érintett üzletkötések kimerítették volna a bennfentes kereskedelem tényét, és minden lehetséges jogi eszközt megragadnak a határozat érvénytelenítése érdekében – nyilatkozta lapunknak Bokorovics Balázs, a társaság elnöke. Állítása szerint az érintett tranzakciók a szokásos opciólehívásokhoz kapcsolódó határidős finanszírozási ügyletek voltak, és időzítésük nem állt semmilyen összefüggésben a bejelentéssel. Az opciók lehívására azért volt szükség, mert a társaság elérte a törvényben megszabott tízszázalékos határt, és nem tudott volna több saját részvényt venni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet