BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindulhat a BorsodChem-kiszorítás

2007. február 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Permira alapok által létrehozott First Chemical Holding Kft. és a VCP-cégcsoport 90 százalék fölé került a BorsodChemben. A társaság ugyanis tegnap bejelentette, hogy a Cégbíróság bejegyezte a 202 forint névértékű dematerializált dolgozói részvények 50 százalékának, azaz 3 millió 173 ezer 25 részvénynek a bevonását. Ennek következtében a cég jegyzett tőkéje 16 milliárd 670 millió 221 ezer 700 forintról 16 milliárd 29 millió 270 ezer 650-re csökkent. A korábbi közgyűlési határozat bejegyzésével az addig összesen 89,24 százalékos befolyással rendelkező befektetői csoport (NAPI Gazdaság, 2006. december 21.) a mostani alaptőke-leszállítással 91,5 százalékos befolyást ért el. Ez vélhetően azt jelenti – bár ennek hivatalos bejelentése még nem történt meg –, hogy megindulhat a BorsodChem-kiszorítás és a fennmaradó részvényesek is kénytelenek lesznek 3 ezer forintért eladni részvényeiket.
Érdekes, hogy ugyancsak tegnap nagy vevők jelentkeztek a parketten is BorsodChemre, mégpedig az ajánlati és kiszorítási árral megegyező 3 ezer forintos szinten. Talán nem túl bátor feltételezés, hogy a Permira–VCP páros ezzel tulajdonképpen gesztust tett a tőzsdei befektetők felé, vagyis vevőként lépett a piacra, hogy a kiszorítás hátralévő idejét ne kelljen megvárniuk. Rajtuk kívül már senki másnak nem jelenthettek ezek a vásárlások jó üzletet.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet