A hónap végéig megkezdődhet a NIS privatizációja – írta a Bloomberg görög lapértesülésre hivatkozva. A Mol által is érdeklődéssel figyelt privatizációs folyamatban a gyors előrelépés valószínűsége megfigyelők szerint ugyanakkor egyelőre kicsi. Szerbiában vasárnap zárultak le a választások, a politikai döntéshozók most vélhetően többet foglalkoznak a kormányalakítással, mint a privatizációval. A korábbi információk szerint az utolsó elképzelések először a társaság 25 százalékának, majd 3 éven belül további 24 százalékának értékesítését irányozták elő. A Bloomberg szerint a NIS iránt a Mol mellett a PKN, az OMV, a Hellenic Petroleum, a Lukoil, sőt a Rompetrol is érdeklődik.
