BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orenburgnál vásárolna a Mol

2006. december 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol versenyhivatali engedélyért folyamodott Oroszországban az orenburgi körzetben működő Baitex nevű, olajkitermeléssel foglalkozó cég megvásárlására – jelentette az Interfax hírügynökség a FASZ, az orosz szövetségi monopóliumellenes hatóság energiaipari főfelügyelőjére hivatkozva. A Baitexről csak annyit lehet tudni, hogy Kazahsztánhoz közel működik és az év első tíz hónapjában 28 150 tonna olajat exportált. A társaság két offshore cég, a VF-Oil Development LLC és a Rusoil LLC tulajdonában van, létrehozó tulajdonosai között viszont ott volt az orosz TNK-BP tulajdonában levő Orenburgnyefty is. A társaság iránt állítólag többen is érdeklődnek.
December elején beszámoltunk arról, hogy a Mol – akkori közlése szerint – kötelező érvényű ajánlatot adott egy oroszországi olajmező 100 százalékos tulajdonjogának megvételére. Az ajánlatról csak annyit árult el, hogy Oroszország jó csővezetéki kapcsolatokkal rendelkező, fő olajtermelő régiójában fekszik. A terület több mint 60 millió hordó bizonyított készlettel rendelkezik egy vezető készletminősítő vállalat által készített értékelés szerint. A mostani hírből nem derül ki egyértelműen, hogy ugyanarról a két mezőről van-e szó, de annyi bizonyos, hogy ezek a hírek egyértelműen mutatják a Mol oroszországi terjeszkedési tevékenységét. Konkrét szerződéskötés viszont még nem történhetett, arról a társaság vélhetően közleményben tájékoztat majd.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet