A kötelező ötéves elévülési időn belül még jelentkezhetnek a volt Démász-részvényesek a társaságnál vagy saját befektetési szolgáltatójuknál a részvények 20 ezer forintos ellenértékéért. A volt részvényes ezt bármikor megteheti, de minél tovább vár, annál rosszabbul jár, hiszen az ilyen követelések után nem szokás kamatot fizetni és ezt a Démász sem teszi. Ennél is nagyobb veszteség lehet, hogy a részvények ellenértékéből levonják a megsemmisítésükkel, az új részvények keletkeztetésével, az elkülönített bankszámla fenntartásával és a kifizetési eljárás lebonyolításával a Démásznál felmerült költségek egy papírra eső arányos részét, sőt magánszemélyek esetében még a személyi jövedelemadót és az eho összegét is.
