BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult a Démász-kiszorítás

2006. december 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az EdFI megszerezte a részvények száz százalékát, ezzel lezárult a Démász kiszorítása – tette közzé a francia multinacionális társaság tegnap. Az EdFI december 12-éig kifizette az összes átadott részvény után járó 20 ezer forintot, majd a társaság igazgatósága két nappal később az át nem adott részvényeket érvénytelenítette és helyettük újakat keletkeztetett. A folyamat eredményeként az EdFI 100 százalékos tulajdonosa lett a Démásznak, a részvényüket vesztett kisrészvényesek pedig a 20 ezer forint ellenértékre tarthatnak igényt a továbbiakban, ami nem kamatozik és némi költség is terheli. A kifizetés módjáról külön közleményt tesznek majd közzé. A következő lépés a zárttá alakulás lesz, amiről a Démász december 22-ei rendkívüli közgyűlése dönt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet