Stabil kilátásokkal tekinthet a jövőbe a Mol Rt. az S&P szerint. A világ legnagyobb hitelminősítőjénél a Mol BBB– osztályzatú, ami a legalacsonyabb a már befektetésre ajánlott osztályzatok közül – jelentette az MTI-Eco. Ezt korábban negatívra vette a hitelminősítő, az Udmurtnyefty típusú nagy akvizíciós próbálkozások hatására, amelyek szerinte túlságosan kockázatosak. Most viszont úgy véli, hogy a Mol „figyelemre méltó pénzügyi teljesítményt” ért el az idei év első háromnegyed évében, aminek hatására agresszív befektetési terveit is végre tudja majd hajtani. Emellett az S&P ráadásul úgy gondolja, hogy a társaság várható akvizíciói közepes méretűek lesznek, így nagyobb az esély arra, hogy megőrizheti minősítését.
Közben megtörtént a Mol nyilvános értékesítésének zárása is, ezzel gyakorlatilag befejeződött a társaság 1995-től tartó privatizációs folyamata. Az ÁPV Zrt. kezében összesen két darab Mol-részvény marad – ha a tőzsdén eladta a jegyzéstől való elállás miatt nála maradt 51 darabot –, egy különleges jogokat biztosító szavazatelsőbbségi és egy normál törzsrészvény. A lakossági jegyzésben végül 2932 befektető összesen 159 ezer 858 részvényt igényelt. A befektetők a kétezer forintos árkedvezmény igénybevételével 119 ezer 845 darab, kárpótlási jegyek felhasználásával 33 ezer 434 darab, a teljes ár megfizetésével 6 ezer 579 darab részvényt igényeltek. A teljes felhasznált jegymennyiség 363 millió 11 ezer lett, ezenfelül az ÁPV több mint negyvenmilliárd forint készpénzhez jutott.
