BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új olajmezőre pályázik a Mol

2006. december 4. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább folytatódhat a Mol oroszországi terjeszkedése. A magyar olajtársaság tegnap bejelentette, hogy kötelező érvényű ajánlatot adott egy oroszországi olajmező 100 százalékos tulajdonjogának megvételére. Az ajánlatot december 1-jén nyújtotta be a mezőre, amely Oroszország jó csővezetéki kapcsolatokkal rendelkező, fő olajtermelő régiójában fekszik. A terület több mint 60 millió hordó bizonyított készlettel rendelkezik egy vezető készletminősítő vállalat által készített értékelés szerint.
A mező jelenlegi állapotában napi 1800 hordó olaj kitermelésére alkalmas, ez azonban további fejlesztésekkel jelentősen növelhető a Mol szerint. A vásárlás jól illeszkedik a társaság korábban meghirdetett stratégiájába, mellyel a jelenlegi termelését szeretné megháromszorozni, 2010-re napi 300 ezer hordó olajegyenértékesre.
A jelenlegi bejelentés alapján a lehetséges tranzakció pozitív hatással lehet a Mol megítélésére, amennyiben mutatja, hogy a menedzsment aktívan törekszik 2006–2010-es stratégiája megvalósítására. Ugyanakkor pontosabb értékelés egyelőre nem lehetséges, mivel az árat nem tették közzé. Az MTI-nek nyilatkozó orosz elemzők 50 és 120 millió dollár közötti összeggel számolnak, ami a Mol méreteihez képest jelentős, de közel sem meghatározó volumen.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet