BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezermilliárd felett az idei havi átlagforgalom a tőzsdén

2006. december 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy az előző hónaphoz képest jelentősen csökkent a havi részvényforgalom a BÉT-en egyelőre nincs oka panaszra sem a brókercégeknek, sem a tőzsdének. Az október 1200 milliárd forintos havi volumene az OTP átváltható kötvényéhez kacsolódó óriáskötéseknek – mintegy 100 milliárd forint – volt köszönhető, míg novemberben hasonló ügylet nélkül a duplikált forgalmi adat 963 milliárd forint lett. Ezzel az első 11 hónapban közel 12 ezer milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények a pesti parketten, ami már most több, mint 20 százalékkal magasabb a tavalyi egész éves adatnál. Az index egyébként szerény mértékben javított a hónap során, az október végi értékhez képest november 30-án 22 881 ponton zárt, ami 2,2 százalékos erősödést jelent.
Államkötvényre és kincstárjegyre a múlt hónapban 17 milliárd forint értékű üzlet született, szemben az egy hónappal korábbi 53,37 milliárddal. A befektetési és kárpótlási jegyek forgalma viszont 31 százalékkal bővülve, 2,1 milliárd forintot tett ki.
A kárpótlási jegyek iránti megélénkült keresletet oka az állami tulajdonban lévő Mol-részvények hó végi értékesítése volt, az olajpapírokat ugyanis kárpótlási jegy ellenében is lehetett jegyezni. A jelzáloglevelek és vállalati kötvények havi forgalma novemberben 19,78 milliárd forintot tett ki az előző havi 34,99 milliárd forinttal szemben. A brókercégek között újabb OTP-ügylet híján az előző hónapban még élen álló bank a korábbiaknak megfelelően visszacsúszott a forgalmi rangsor középmezőnyébe. Az első öt helyezett között így újra a régi nevek találhatók: az élen az Erste, majd a KBC Securities (korábban K&H Equities), Concorde, HVB, Cashline következik.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet