BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

December 6-án Mol-aukció a tőzsdén

2006. december 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ÁPV Rt. pénteken bejelentette, hogy a Mol-részvények jegyzési időszakát az előre meghirdetett időpontban lezárta, a felajánlott 1 millió 893 ezer 476 papír nem fogyott el teljes egészében, így december 6-án az eredeti menetrend szerint sor kerül a tőzsdei aukcióra. A közlemény szerint a jegyzés eredményéről közelebbit várhatóan csak december 5-én lehet majd megtudni, akkor ugyanis kiderül, hogy milyen mennyiséget ajánlanak fel az aukció keretében. A következő napon aztán a végleges árat is bejelentik, az allokációra, a végleges ár, illetve a befizetett maximális, 25 500 forintos ár közötti különbség visszaadására azonban csak december 11-től kerül sor. Így egyelőre maguk a jegyzők sem tudhatják pontosan, mennyi részvényt kaptak, az azonban valószínű, hogy minden készpénzes jegyző megkapja az általa igényelt papírokat, akár kedvezményesen, akár anélkül jegyzett (persze csak ha 75, illetve 200 darabig adott be igénylést).

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet