Ma jött el a Mol-részvények jegyzésének utolsó napja, a forgalmazó HVB Bank a meghirdetett időszak utolsó napjáig nyitva hagyta a lehetőséget a befektetőknek a részvények igénylésére. Az eddigi és várható jegyzési eredményekről hivatalos forrásból egyelőre nem lehetett pontos információt szerezni, így csak a jegyzési helyekről származó tapasztalatainkra támaszkodhattunk. Ezek arra utaltak, hogy a lakossági befektetők nem özönlöttek tömegével részvényt jegyezni. Így kevés a valószínűsége annak, hogy a magánszemély jegyzők között allokációra kerüljön sor, erre egyedül a kárpótlásijegy-jegyzés esetében van esély (itt összesen 260 ezer részvényre fogadtak el igénylést, ez 2,86 milliárd forint címletértékű jegyet jelent, amit elvileg akár egyetlen nagybefektető is lejegyezhetett).
A jegyekkel történő jegyzés viszonylag népszerű lehetett, amit a jegy tőzsdei árának alakulása is jelez: 20 százalékos zuhanást mutatott szerdán. Ennek egyszerű oka van: a tőzsdei háromnapos teljesítési idő miatt az akkor vásárolt jegyekkel már nem lehetett az akcióban részt venni, így a kereslet is drasztikusan csökkent iránta.
A készpénzes jegyzések esetében szinte bizonyos, hogy a teljes felajánlott 1 millió 893 ezer 476 részvényből csupán annak töredéke fogyott el, dacára a kedvezményes árú jegyzési lehetőségnek. Mindezek alapján szinte bizonyos, hogy december 6-án sor kerül a tőzsdei aukcióra, és 5-én délután valószínűleg már azt is tudni lehet, hogy mekkora mennyiséget kínálnak fel.
