BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napelemsztori Novotrade helyett Genesis név alatt

2006. november 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tizenöt év után eltűnik a tőzsdéről a Novotrade név. Bár a cég nem távozik a parkettről, de a 2,4 milliárd forintos készpénzes tőkeemelés után nyáron birtokon belülre került új nagybefektető, a Genesis Capital Management javaslatára a tegnapi közgyűlésen Genesis Energy Nyrt.-re keresztelték át a társaságot. A részvényesek ezenkívül számos egyéb ponton is változtattak az alapszabályon: így többek között mostantól határozatképtelenség esetén már aznap is meg lehet tartani a megismételt közgyűlést – a több mint 70 százalékos nagytulajdonos tükrében erre feltehetően nem lesz szükség –, sőt már a részvényesek 5 százaléka is összehívhatja a plénumot.
Talán ezeknél is fontosabb, hogy az igazgatóság egyéves felhatalmazást kapott arra, hogy saját hatáskörben alaptőke-emelésről döntsön. A gyors forrásbevonásra az elhangzottak szerint azért van szükség, mert a Genesis a közeljövőben napelemgyárat kíván Magyarországon létrehozni, amelyhez az eddigieken felül további tőkére van szükség. Az alaptőke-emelés nagysága a tervek szerint legfeljebb 1,6 milliárd forint lesz, az új, zártkörűen forgalomba hozott, 500 forint névértékű részvények kibocsátási árfolyama pedig az alaptőke-emelést elhatározó igazgatótanácsi döntést megelőző hat napban a BÉT záróárainak átlagára, maximum 2800 forint lesz.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet