Az elmúlt három hónapban mintegy megduplázódott a Graphisoft-részvények árfolyama, a múlt héten már 2300 forint felett járó it-papírok kurzusát elsősorban a céggel kapcsolatos felvásárlási pletykák hajtották fel. Az állítólag német, majd lengyel felvásárlóról azonban mindeddig nem derült ki, hogy létezik-e, az árfolyam azonban ennek ellenére viszonylag stabilan tartja magát 2100–2200 forint között.
Sőt, az Erste legfrissebb elemzése szerint még van némi emelkedési potenciál is, ugyanis a brókerház szakembere 2447 forintos célárfolyamot állapít meg a részvényekre vonatkozóan. A gyorsjelentés adatai alapján kalkulált becslések szerint az idén 21 százalékkal bővülnek majd a tavaly piacra dobott legújabb ArchiCad-verzió-eladások – jelenleg ez hozza a pénzt a társaságnak –, de még jövőre is 6 százalékkal nő majd az ebből származó bevétel. A brókercég ugyanakkor vételről felhalmozásra minősítette az ajánlását, éppen azzal az indokkal, hogy jelentősen megugrott az elmúlt időszakban a részvények árfolyama.
