Mától december 1-jéig lehet jegyezni a HVB és az Inter-Európa Bank fiókjaiban az eddigi legnagyobb értékű, magánszemélyeknek felkínált részvénycsomagból, a Mol Rt. utolsó megmaradt 1 millió 893 ezer 476 részvényéből. A részvénycsomag értéke a tegnapi záróáron meghaladja a 40 milliárd forintot és teljes egészében magánszemélyeknek kínálja fel az ÁPV Zrt. kárpótlási jegyért, készpénzes kedvezménnyel vagy teljes készpénzfizetéssel. A korábbi évek Mol- értékesítéseihez hasonlóan ez esetben is maximális árat határoztak meg az első hallásra meglehetősen magasnak látszó 25 ezer 500 forintban, azonban ez vélhetőleg nem fog megegyezni a végleges értékesítési árral, az valószínűleg – legalábbis a jelenlegi, 21 200 forintos tőzsdei árból kiindulva – alacsonyabb lesz ennél. A végleges értékesítési árat december 7-én tudhatjuk meg. Meghatározása a lakossági értékesítés lezárulása után, december 6-án tartandó tőzsdei aukció keretében történik, ahol a nagybefektetők is vásárolhatnak a részvényekből a tőzsde által biztosított aukciós keretek között. (Ekkor vételi ajánlatot lehet beadni a papírokra, az ajánlattevők a legmagasabb ajánlattól a legalacsonyabb felé haladva kaphatnak a részvényekből. Aki túl alacsony árat kínál, annak nem jut Mol-részvény.) Ha valamilyen oknál fogva nem kerülne sor aukcióra, akkor a jegyzési időszak utolsó két napjának tőzsdei átlagára lesz a döntő. Jegyzéskor azonban a maximumárat kell befizetni, később a különbözetet visszautalják.
A magánszemélyek számára az ÁPV a kárpótlási jegy felhasználási lehetőségével és kedvezménnyel kívánja vonzóvá tenni a jegyzést.
Elsősorban a jegyek felhasználását szorgalmaznák, ezért 260 ezer darab részvény erejéig ezeket is lehet felhasználni. Egy jegyet 1742 forinton fogadnak el, de 25 százalékát a jegyzési összegnek ekkor is készpénzben kell kifizetni. (Kárpótlási jegyért egyébként belföldi gazdálkodó szervezetek és külföldi alanyi kárpótoltak is jegyezhetnek.) Persze a kárpótlási jeggyel nem rendelkezők sem járnak feltétlenül rosszul, viszont a 2 ezer forintos kedvezménnyel csak 75 darabot jegyezhet magánszemély, ráadásul ezeket április 27-éig meg kell tartani. Igénylésenként kétszáz darabra kedvezmény nélkül is lehet jegyzést leadni, ezt az is megteheti, aki kedvezménnyel már jegyzett (tehát egy magánszemély összesen két érvényes jegyzést adhat le). Az ilyen jegyzőknek csak a kedvezményes jegyzők után juthat részvény, bár a piaci várakozások szerint emiatt nem fog lemaradni senki. Szigorúak a szabályok a meghatalmazottakon keresztül történő jegyzések esetében, mindenki csak egy meghatalmazást adhat le és meghatalmazóként is csak egy jegyzéssel szerepelhet.
