A Mol-privatizáció során kialakított feltételek elsősorban a kárpótlási jegyes jegyzés esetén kedvezőek, de mérsékelt kockázatvállalás mellett érdemes lehet a 2000 forintos kedvezményt felhasználva is jegyezni – vélik az elemzők.
Pletser Tamás, az Erste elemzője szerint akinek van kárpótlási jegye, annak mindenképpen megéri részt vennie a tranzakcióban, de a készpénzes jegyzésnél kapott kétezer forintos kedvezmény is vonzó lehet. Az olajtársaság jövőbeni megítélését egyrészt a hazai makrogazdasági környezet, másrészt a tervezett akvizíciókkal kapcsolatos új információk határozzák majd meg. A szakértő szerint jelentős fejlemény egyik tényező kapcsán sem várható, bár várakozásai szerint inkább pozitív irányú változás várható. A Mol ugyanis – véli – relatíve alulárazott, az idei évre várható egy részvényre jutó eredménye (EPS) a gázüzletág értékesítésének egyszeri hatásait leszámítva 2800 forint körül lehet majd, ami a jelenlegi 21 500 forintos árfolyammal számolva 7,5-es árfolyam/nyereség rátát (P/E) jelent. A szektortársak ezzel szemben 8–12-es P/E rátával forognak, ami részben azzal magyarázható, hogy a Mol esetében az elemzők a makrogazdaság és a társaság növekedési stratégiája kapcsán pluszkockázatokkal számolnak. Herczenik Ákos, a Raiffeisen elemzője a készpénzes kedvezménnyel történő jegyzés kapcsán arra hívja fel a figyelmet, hogy az olajszektor utóbbi hónapokban hektikusan mozgott, persze a kétezer forint miatt a kockázat még így is mérsékelt. Az elemzők nem számítanak arra, hogy a magánszemélyek a teljes felkínált mennyiséget lejegyzik, így vélhetően tőzsdei aukcióra is sor kerül.
