BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A legjobb indexértéket fizeti a K&H Visszapillantó

2006. november 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két új garantált alapot kínál befektetőinek november 13-tól december 15-ig a K&H Befektetési Alapkezelő, mindkettő tartalmaz újításokat a korábbiakhoz képest. A K&H Visszapillantó onnan kapta a nevét, hogy a futamidő végén megnézik, a futamidő során, minden hónap utolsó tőzsdei kereskedési napján mikor volt a legmagasabb a Dow Jones EuroStoxx 50 európai részvényindex növekménye a kiindulási állapothoz képest. A befektetők ezt a legmagasabb növekményt kapják majd meg, korrigálva a szokásos részesedési mutatóval, amely azonban jelen esetben kerek 100 százalék lesz. Minimális és maximális hozam nincs, a konstrukcióból következik, hogy csak akkor nem jár hozam, ha az index a teljes futamidő alatt alacsonyabban tartózkodik, mint a kiinduláskori érték (de a tőkét akkor is visszakapják a befektetők). A kicsit több mint három és fél éves alap 2010 júliusában jár le.
A másik, a K&H Euró Fix Plusz abban különbözik a már 14 folytatást megért Fix Plusz-sorozat legutóbbi tagjaitól, hogy forint helyett euróban bocsátják ki. Lejárata 2010 januárjában esedékes, minimális hozama 6, azaz évi 1,91 százalék, a maximális pedig 30, vagyis évi 8,91 százalék az alapkezelő adatai szerint. A hozamot egy 30 elemű nemzetközi részvénykosár határozza meg, teljesítményének 50 százaléka jár a befektetőknek (ha az magasabb, mint a minimális hozam). A 100 eurós értékpapírokból minimum ötöt kell jegyezni.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet