BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Választási profitnövekedés az Állami Nyomdánál

2006. november 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Választási év lévén, borítékolható volt, hogy jól alakul idén az Állami Nyomda eredménye. Eddig ezt támasztják alá a háromnegyed éves adatok is, igaz, a parlamenti és az önkormányzati szavazólapok közel 900 millió forintos bevétele mellett ahhoz, hogy a háromnegyed éves értékesítési számokat 30 százalékkal lehessen felülmúlni, szükség volt a biztonsági termékek üzletágának igen jó teljesítményére is. A 2,3 milliárd forintos többlet másik jelentős része ugyanis ennek a divíziónak volt köszönhető, néhány nagyobb projekt (anyakönyvi kivonatok, forgalmi engedélyek, adó- és zárjegyek) mellett szépen hoztak a konyhára a biztonsági festékek és okmánybiztonsági eszközök is. A cég stratégiai elképzeléseit, miszerint nagyobb hangsúlyt kap a régiós terjeszkedés, egyébként már a gyorsjelentés is alátámasztja: az export aránya a 10 százalékot meghaladva háromszorosára ugrott.
A bevételnövekedéssel párhuzamosan ugyanakkor jelentősen emelkedtek az anyag és a személyi jellegű kiadások. Emiatt, valamint az euró erősödése okán elszámolt, de nem realizált 60 millió forintos árfolyamveszteség miatt pedig az üzemi és így a mérleg szerinti eredmény is némileg csökkent. A 9 havi 670 milliós nyereséggel és az átlagos utolsó 3 hónappal számolva is igen valószínű, hogy sikerül szinten tartani a tavalyi év után kifizetett 510 forintos bruttó osztalékot, már ha a cég tartja a korábbi tendenciát és az eredmény 80 százalékát fizeti ki. Így az emelkedő állampapírhozamok tükrében most ugyan kissé hátrébb, de a tőzsde osztalékrészvényei között előkelő helyen szerepel a nyomdapapír.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet