A rutinos befektetőket is meglepő módon száguldott felfelé tegnap a Mol részvénye, 21 755 forintos záróárával közel 4,6 százalékos emelkedést produkált, jóval lehagyva ezzel a piac átlagát. A kereskedők szerint több pozitív tényezőre vezethető vissza az erősödés. Az olaj szerdai drágulása és a kedvező globális részvénypiaci hangulat mellett a tegnap megjelenő, oroszországi akvizícióval kapcsolatos hír is jót tett az árfolyamnak. Ugyanakkor talán még megalapozottabb az a vélemény, amely a szektortárs, a lengyel PKN Orlen kiváló eredményére vezeti vissza a szárnyalást. A PKN ma reggel 1,03 milliárd zlotys harmadik negyedéves nettó eredményről számolt be, ami nagymértékben túlszárnyalta a 677 millió zlotys elemzői konszenzust. Ebből sokan vonhatják le azt a következtetést, hogy a magyar társaság hamarosan megjelenő eredménye is nagyon jó lehet.
Eközben Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója egy a Figyelő és a Heti Válasz által rendezett konferencián elmondta, hogy racionális alapon döntve már nem Budapesten lenne a Mol székhelye, ezért vigyázni kell, hogy tíz év múlva is legyenek még nemzetközi vállalatcsoportok Budapesten – tudósított a portfolio.hu.
